Usługi

CLEAN EXPERT- Pranie tapicerek i dywanów Police-Szczecin i okolice >> Usługi

Czyszczenie Ekstrakcyjne

Specjalizujemy się w praniu tapicerki metodą ekstrakcyjną, zapewnia ona czystość i świeżość na dłuższy czas oraz przynosi ulgę alergikom. Metoda ekstrakcyjna - jest to natryskiwanie detergentu na zabrudzoną powierzchnię, detergent ma za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Środki takie określane są mianem "prespray". Zazwyczaj są to bardzo mocne zasady o współczynniki PH od 11-13,  a następnie odsysamy z powierzchni rozpuszczony brud. Środek piorący jest pod ciśnieniem wprowadzany za pomocą dyszy maszyny piorącej w prany materiał (dywan, tapicerkę meblową, wykładzinę czy materac). Strumień powoduje wypłukiwanie brudu, który przez końcówkę odsysającą pod dużym podciśnieniem, natychmiast zostaje usunięty z pranego materiału, do zbiornika z brudną wodą. Pranie takie nie powoduje przemoczenia osnowy dywanu lub warstwy materiału pod tapicerką.
Nasza metoda idealnie sprawdza się przy czyszczeniu wykładzin dywanowych, tapicerek samochodowych oraz mebli tapicerowanych. Jest ona szybka i bardzo efektywna.
 
Efekt finalny prania tapicerki zależy w głównej mierze od doświadczenia osób wykonujących usługę oraz jakości środków któych użyto do prania i maszyny zwanej ekstraktorem. Powyższe postępowanie połączone z najwyższej jakości markowymi środkami piorącymi przynosi rewelacyjne efekty. Często rezultat końcowy przerasta wielokrotnie oczekiwania klienta.
Metodą tą możemy wyprać meble takie jak narożnik, fotel, sofę, kanapę, krzesła, pufy a także wszelkiego rodzaju materace, dywany czy nawet wózek dziecięcy.
Po dobrze wykonanej usłudze, tapicerka nie powinna mieć obcych zapachów. Przy okazji usuwa się z niej grzyby/roztocza oraz inne alergeny.

W naszej firmie:

  • Profesjonalny sprzęt

  • Najlepsze środki piorące

  • Rabaty dla stałych klientów

  • Najwyższa skuteczność usługi

Nasze usługi

kanapa
Pranie tapicerki meblowej
dywan
Pranie dywanów
samochód
Pranie tapicerki samochodowej
dywan
Pranie materacy


Po co prać tapicerkę meblową i dywany?

Pranie tapicerki meblowej? Ależ oczywiście! Meble tapicerowane w naszych mieszkaniach są najczęściej mocno eksploatowane i dlatego dość szybko ulegają zabrudzeniom. Bardzo dobrze znamy sytuacje w których niedługo po kupnie nowego narożnika coś się na niego wylewa, upada tłusta żywność na kanapę lub pewnego wieczora na nowym meblu pojawia się plama z wina.
Najczęstsze plamy które prześladują nasze meble tapicerowane to plamy z jedzenia, wina, atramentu, błota, śliny zwierząt, plamy fizjologiczne, krwi, czy plamy z soków bądź po prostu wieloletniego kurzu. Meble tapicerowane to siedlisko dużej ilości roztoczy, bakterii oraz alergenów ze względu na swoja chłonność.

Sugeruje się pranie mebli przynajmniej raz w roku, a w przypadku posiadania małych dzieci, psa czy kota nawet dwa razy w roku. Istnieje wiele metod prania tapicerek meblowych lecz ze względu na różnorodność materiałów najskuteczniejszą i skuteczną dla niemal wszystkich jest pranie ekstrakcyjne czyli pranie na mokro. Pranie narożnika czy wersalki metodą ekstrakcyjną w 100% usunie roztocza, bakterie oraz alergeny, a przy tym dogłębnie ją wyczyści przywracając jej estetyczny fabryczny wygląd.

Pranie tapicerki meblowej i dywanów ma za zadanie nie tylko poprawić efekt wizualny ale przede wszystkim zdrowotny, wyprane meble nie dość że prezentują się praktycznie jak w dniu ich kupna, to w dodatku są wolne od alergenów, wirusów chorobotwórczych oraz drobnoustrojów które powodują nieprzyjemną woń.


Czym pierzemy meble?

Pranie kanapy, krzeseł czy narożnika wykonywane jest w naszej firmie za pomocą sprzętu oraz chemii firmy CHEM SPEC lub KARCHER, odkurzacze którymi pracujemy są marki NUMATIC, jest to najlepsza Angielska firma produkująca od lat 60tych odkurzacze piorące, są one na tą chwilę najbardziej zawansowane technologicznie i przeznaczone tylko i wyłącznie do prania tapicerek. Zdecydowaliśmy się na odkurzacze NUMATIC a nie Karcher gdyż naszym zdaniem oraz zgodnie z poglądami wielu innych specjalistów, są one bardziej niezawodne i efektywne niż marki Karcher.  Proszki piorące oraz odplamiacze których używamy to chemia bezpieczna dla zdrowia ludzi oraz zwierząt, posiadająca wszystkie atesty bezpieczeństwa, przeznaczona jest także dla alergików celem usuwania roztoczy i alergenów. Proszek nie pieni się podczas pracy co skutkuje tym że po praniu nie pozostają nieestetyczne zacieki. Mimo wysokiej ceny środków które stosujemy musimy przyznać że są one niezwykle wydajne i bardzo dobrze rozpuszczają brud i wszelkiego rodzaju plamy.

Czyszczenie tapicerowanych mebli, pranie wersalki, pranie dywanów z punktu organizacyjnego.. Czas schnięcia wypranych mebli to optymalnie 24h, przy niewielkich zabrudzeniach ten czas może skrócić się do 12h, co oczywiste maszyny piorące są dość głośne, wiec trzeba być przygotowanym na chwilę w hałasie (porównywalny do normalnego mocnego odkurzacza domowego), czas potrzebny na wykonanie usługi w przypadku średniego narożnika czy dywanu to około 1 do 2 godzin, w zależności od stopnia zabrudzenia.
 
Pranie sofy – doskonale wiemy jak szybko brudzą się sofy oraz jak brzydko wyglądają koliste plamy z wody czy herbaty na jasnej tapicerce naszych mebli. Zadbana sofa to bardzo istotna sprawa, gdyż spędzamy na niej dużo naszego czasu - oglądając telewizje, przyjmując gości czy po prostu śpiąc. Zalecamy pranie 1-2 razy do roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone Clean Expert | Polityka prywatności
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności